20 %
Заштеда 300 ден

Детско Дувло

1200 ден

Иновативно – направи сам детско дувло. Bulid your own Den.

На залиха

Опис

Иновативен сет со кој децата ќе може да си направат свое дувло.

Благодарение на иновативната технологија која се состои од специјални топчести спојки со дупчиња и шипки од абс пластика, може да се направат најразлични конструкции.

Во сетот не е вклучена прекривка, но може да искористите било каква ткаенина од домот за да го затворите дувлото.

А може да си купите два или повеќе сета за мега конструкции.

Идеален за имагинативна и креативна игра. Посебно е интересно кога го играат повеќе деца заедно.

Идеален за дома, дворот, градината, паркот, забави, градинка, итн…
Исклучително лесно за склопување и расклопување без користење алатки.

Сетот се состои од:
36 топчиња спојки (по 9 жолти, зелени, црвени и плави)
51 шипка

Сетот доаѓа без прекривка, на фотографиите е претставена за илустративни намени. Може да искористите било која прекривка или чаршаф од вашиот дом.

Димензии:
Дијаметар на топчињата спојки 3.5cm
Должина на шипките 31cm
Димензии на прекривката 150×120cm
Димензии на пакувањето 43×34×6cm

 

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја идеално за подарок.

 

Забелешка: За деца со возраст над 3 годишна возраст. Секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This