Гранитно Тенџере (3.5л)

1730 ден

Високо квалитетно гранитно тенџере со ватростален стаклен поклопец со силиконско бакалитни рачки.

Опис

Високо квалитетно гранитно тенџере со ватростален стаклен поклопец со силиконско бакалитни рачки.
Гответе со задоволство, без да ви се лепи храната, и најважно од се здраво.
Оваа тенџере ги задоволува сите светски стандарди за здраво готвење, и е PFOA FREE, што значи дека не испушта перфлуорооктаноинска киселина додека ја приготвувате храната (за разлика од обичните тенџериња).
Слободно можеме да кажеме дека овaа е најквалитетното тенџере на пазарот.

tava-layers

Спецификации:
Дијаметар – L: 22 см
Висина – 10.5 см
Капацитет – 3.5 литри
Квалитет – Th: Aluminium – 4.00 mm
CBM: 0.012 m3
Тежина: 1.8 кг
Поклопец – V type Glass Lid
Пакување – Gift Box
tava-germanitium-pfoa-healty

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This