Канцелариска Фотелја – F1 9070 Phantom

9990 ден

Високо квалитетен канцелариски стол-фотелја со футуристички гејмерски Ф1 дизајн и наслони кои се подигаат.

Опис

Високо квалитетен канцелариски стол-фотелја со модерен ергономски дизајн. Црвста (Heavy Duty) конструкција обложена со високо квалитетна еко-кожа, наслони кои се подигаат независно еден од друг, механизам со рачка за подесување на висината горе-доле, амортизер за навалување напред-назад, ротација лево десно за 360º и ѕвезда со 5 тркала..

Овој стол е еден од најудобните столови на пазарот, а опцијата за подигање на страничните наслони (независно еден од друг) го прави исклучително практичен.

Идеално за продуктивна работа пред компјутер и биро, оваа фотелја плени со футуристичкиот Ф1 дизајн, а е прв избор и на многу гејмери.

Карактеристики и погодности:

 • Ергономски Дизајн
 • Странични наслони кои се подигаат
 • Механизам со рачка за подесување на висината (горе-доле)
 • Амортизер за навалување (напред-назад)
 • Цврста (heavy duty) конструкција
 • Обложен со високо квалитетна еко кожа
 • Ротација 360º (лево-десно)
 • Ѕвезда со 5 тркала

Спецификации и Димензии:

 • Висина: до 125 см
 • Седло: 50 x 50 см
 • Наслон: 75 x 50 см
 • Висина на седење: од 40 до 50 см
 • Носивост: до 150 Кг

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This