Канцелариски Стол M6148

8100 ден

Kвалитетен канцелариски стол со ергономски дизајн и наслон со прекрасен мрежест зелен штоф.

Опис

Квалитетен канцелариски стол со наслон од мрежа и модерен ергономски дизајн. Црвста (Heavy Duty) конструкција, има механизам со рачка за подесување на висината горе-доле, амортизер за навалување напред-назад, подесив наслон за глава, ротација лево десно за 360º и ѕвезда со 5 тркала..

Идеално за продуктивна работа пред компјутер и биро, овој стол е исклучително практичен.

Карактеристики и погодности:

 • Ергономски Дизајн
 • Наслон за глава со подесување позиции
 • Подесувачка перничка за половини
 • Подесувачка перничка за глава
 • Механизам со рачка за подесување на висината (горе-доле)
 • Амортизер за навалување (напред-назад)
 • Цврста (heavy duty) конструкција
 • Обложен со високо квалитетен мрежест штоф
 • Ротација 360º (лево-десно)
 • Ѕвезда со 5 тркала

Спецификации и Димензии:

 • Висина: до 130 см
 • Седло: 53 x 53 см
 • Наслон: 57 x 45 см
 • Висина на седење: од 45 до 55 см
 • Носивост: до 150 Кг

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This