20 %
Заштеда 195 ден
20 %
Заштеда 195 ден
20 %
ПОПУСТ 195 ден

Кенгур – За Носење Бебе

975 ден 780 ден

Практичен ремен/појас/кенгур за носење бебе.

Исчисти

Опис

Практичен  ремен/појас за носење на вашето бебе – Популарно наречен “КЕНГУР”
Со овој практичен производ, бебето секогаш ќе биде до вас, а рацете ќе ви бидат слободни.

Бебето може да го носите во 2 позиции, да гледа напед,  или да биде свртено кон вашето торзо,

Мек материјал кој овозможува циркулација на воздухот и не спарува.

Ергономски дизајн како за бебето така и за родителот со лумбална подршка кој ќе ја распореди тежината подеднакво насекаде, без да ги преоптеретите ‘рбетот и рамењата.

Израбоетно од нетоксични материјали.

 

Препорачана возраст: 4-6 месеци, 7-9 месеци

Препорачана носивост: од 3.5 до 9 кг

Големина: Една прилагодлива големина

Кенгурот е достапен во две бои, цената е за еден примерок може да ја изберете во опцијата за БОЈА во Кошничката…

Производот доаѓа во трговско пакување во боја, идеално за подарок.

 

Додатни информации

Боја

тегет, црвена

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This