50 %
Заштеда 445 ден

Корсет со Прерамки – Sculpting Clothes Vest

890 ден 445 ден

Високо квалитетен корсет/елек од латекс, жакард и памук со три реда челични закачалки.

Опис

Високо квалитетен корсет со прерамки за инстантно обликување на телото, или поточно заоблување на половините, израмнување на стомакот, подигање и истакнување на градите.

Покрај горенаведеното, уникатниот дизајн овозможува правилно држење на телото, а спречува и кифоза.

Изработен е од три слоја природен термален латекс од надворешната страна, жакард (Jac·quard) во средината и природен памук од внатрешната страна, со што и телото ви изгледа совршено, а во него исто така се чувствувате удобно со часови.

Може да се носи под и над облека, може да го носите кога и каде сакате, надвор, дома, при вежбање и фитнес активности…
На косетот има три реда на копчиња/закачалки во зависност од тоа колку сакате да ги престегнете вашите половини.

Покрај истакнувањето на женственоста ќе ви влее и чувство на самодоверба.
Истовремено природниот термален латекс го затоплува телото и при континуирана уботреба го разнесува салото со што и природно ќе ги оформите половините и стомакот.

Корсетот со прерамки е достапен во три големини и тоа:

  • S/M – одговара за конфекциски броеви 30-34
  • L/XL – одговара за конфекциски броеви 36-40
  • 2XL/3XL – одговара за конфекциски броеви 42-46

 

Корсетот е достапен и во 4 различни бои и тоа: розева, виолетова, плава и црна.

При телефонската потврда со нашите оператори ќе се договорите каква боја да ви пуштиме во зависност од достапноста.

Додатни информации

Големина

S/M, L/XL, 2XL/3XL

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×