20 %
Заштеда 120 ден

ЛЕД Светилка со Сензор

480 ден

Револуционерна ЛЕД светилка која се вклучува и исклучува со сензор за движење.

На залиха

Опис

Уморни сте од одење во темница за да го најдете вклучувачот за струја?

Со сензационалната светилка со сензор кој детектира движење овие денoви се минато. Овој ултра практичен производ ви овозможува да имате светлина која автоматски се вклучува, кога и да е и каде  ви е потребно.  Лесно и трајно, со батерии,  идеално решение за сите темни места во вашиот дом.

Поставете ја светилката на пред влезната врата, внатре во просториите, креденецот, сензорот ќе ве регистрира и веднаш автоматски ќе имате повеќе од доволно светлина.

Оставете светлина на скалите навечер или во собата на децата ако тие се плашат од темница, користете ги во плакарот, оставата, кујната купатилото, таванот….

Осветлете ја вашата градина, земете ги кога кампувате, ставете една светилка  во футролата на вашиот автомобил за дополнителна илуминација. Ова е вистинска светилка за секаде. Совршени се за гаражи, визби, за алати, кампување како и сите други места каде светлината ви е секогаш потребна.

Светилките немаат електрични врски, така што нема да имате проблеми со инсталација. Целосно се безбедни и можат да ви заштедат пари. Прекрасни се и ако имате прекини во струјата. Со самата детекција на движење вашиот проблем е решен.

 

Светилката емитира светлина со јачина од  250 лумени, со што се овозможува повеќе од доволно светлина. Погодна е за користење и надвор и внатре, додатно може да ја користите и како фенер. Сензитивноста на сензорот се подесува во зависнот од вашите околности и има вграден автоматски тајмер кој автоматски ја исклучува светилката после одреден период.

Исклучително лесно е за монтажа, може да ја закачите или залепите.

Светилката доаѓа без батерии и треба посебно да ги набавите.

Димензии: 80 x 38 x 80 mm

Запомнете! Има неверојатно многу варијации во употребата на оваа револуционерна светилка.

Производот доаѓа во прикладно блистер трговско пакување во боја идеално за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This