20

Магична Саксија

280 ден

Иновативна магична саксија во која растенијата сами се наводнуваат.

На залиха

Опис

Одите на пат, се мислите кој да задолжите да ви го наводнува цвеќето, или презафатени сте немате доволно време да ги навадите билките?

Еве идеално решение со кое вашите растенија секогаш ќе бидат наводнети.

Магичните саксии се составени од два дела, горниот дел каде што се поставува растението со почвата и долен дел каде што се поставува водата.

Благодарение на елегантниот  капиларен дизајн, преку фитилот се овозможува вашите растенија секогаш да се навадени онолку колку што им треба, никогаш нема да ги превадите и да ја расипете почвата. А во садот со вода може да додадете и додатни минерални материи за оптимален развој на вашите растенија.

Саксиите ќе се вклопат во било кој ентериер или локација. Може да ги користите и внатре и надвор, дома и на работа, користењето е ограничено само со вашата имагинација.

Исклучително лесно за употреба. Најпрво го поставувате фитилот во саксијата согласно илустрациите.

Потоа го пополнувате долниот дел со вода согласно илустрацијата – лево, но внимавајте никогаш водата да не се преклопи со горниот дел -десно.

И за крај го поклопувате со горниот дел со растението, така може да заборавите на секојдневната рутина на вадење… Магичната саксија ќе си ја изврши работата беспрекорно…

Изработени од високо квалитетна дебела пластика саксиите ќе ги користите со задоволство повторно и повторно во годините што доаѓаат.

Димензии:

Магичната саксија е достапна во 3 бои, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка, во спротивно ќе ви биде пратена по случаен избор.

Цената е за 1 саксија.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This