50 %
Заштеда 75 ден

Магична Скала

75 ден

Едукативно сензорен фиџет играчка во форма на магична – бесконечна скала (Jacob’s Ladder).

На залиха

Опис

Оваа нова едукативна играчка сензорна играчка ќе му помогне на вашето дете да ја развие интелигенцијата преку интересна игра. Корисна е, бидејќи е одлична за когнитивниот развој, логиката, моториката и координацијата на очите со рацете. А интересна е и за возрасните.

Играчката е позната во светот под името Jacob’s Ladder, а кај нас е позната и како Флип Флоп.
Играчката се состои од интелигентно поврзани плочки со кои може да се постигне ефект на бесконечна скала.

Оваа едукативна играчка ќе ви донесе безброј моменти на забава, при што убаво ќе ви ги разработи малите сиви ќелии.

Магичниот свиток е добар за:
-Развој на фина и груба Моторика
-Координација на рацете со очите
-Развој на мускулите на рачињата
-Развој на математичките вештини и перцепцијата
-Развој на концентрацијата
-Самодоверба

 

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Можно е производот да го добиете со други бои/дезени за разлика од приложените фотографии.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This