75 %
Заштеда 740 ден

Очила за Ден и Ноќ (2 пара) – HD Vision

(1 оценка од муштерија)

990 ден 250 ден

Два пара квалитетни очила кои може да ги носите и над вашите диоптерски очила, едни за ден, други за ноќ и магла.

Опис

Прекрасен сет од 2 пара очила со кој значително ќе го олесните гледањето во сите можни услови, очите секогаш ќе ви бидат одморени, а прошетките и возењето ќе ви причинуваат вистинско задоволство.

Сетот се состои од две пара очила со специјални леќи едни за дење, други за ноќе и магла. Очилата имаат специјален дизајн и заштитуваат од сите страни, а како додатна погодност можете да ги носите врз вашите диоптерски очила.

Темните очила се идеални за дневни прошетки или возење, имаат вградено UV филтер, ги засилуват биоте и контрастот во видното поле, а воедно го намалуваат одблесокот на сончевата светлина и сјајот. Го зголемуваат визуелното поле со појачување на контрастот, и оживуваат боите а ќе гледате со поголема длабочина и дефиниција. А штитат и од штетните UVA и UVB зраци.

Жолтите Очила се идеални за ноќно возење или прошетки, при магла и отежната видливост на патот. Го зголемуваат контрастот на видното поле при слаба светлина и при магла, додека во исто време го намалува одблесокот од светлата на автомобилите што возат во спротивна насока.

Иделано за плажа, возење, скиење, лов, риболов, или едноставно кажано за секакви прилики. Иновативен производ кој значително ќе ви го олесни гледањето и возењето во сите можни услови, очите секогаш ќе ви бидат одморени, а возењето ќе ви претставува вистинско задоволство.

Очилата се унисекс, може да ги носат и мажи и жени, а доаѓаат во прекрасно трговско пакување што ги прави идеалноии за подарок.

1 коментар за Очила за Ден и Ноќ (2 пара) – HD Vision

  1. Васко

    Пријатно бев изненаден од квалитетот на очилата, едноставно кажано одлични се, а тоа што се два пара за само 295 денари може да кажам фантастични се.

    Ги препорачувам.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×