65 %
Заштеда 645 ден

Отстранувач на Влакна за Лице

990 ден 345 ден

Иновативен отстранувач на влакна за лице во форма на кармин.

Опис

Иновативен отстранувач за влакна на лице со амби светилка, со беспрекорен дизајн и функционалност кој ќе го користите повторно и повторно.

Тримерот Flawless е нов иновативен апарат за убавина кој брзо и безболно ги отстранува влакната без да ја иритира кожата како што тоа е случајот со депилирањето. Тримерот е едноставен, дизајниран да изгледа како кармин и се состои од најдобрата германска технологија со вретење која микроскопски ги отстранува влакната.

Благодарение на иновативната технологија и позлата уредот е хипоалергичен и може да се користи на сите видови кожа.
Лесен е и со леснотија може да ги отстранете влакната од надусниците, брадата, веѓите, образите, без иритирање или изгореници на кожата. Плус е мал, лесен и може да го носете секаде во секое време.

Секој од нас мора да се справи со несаканите влакна понекогаш. А посетувањето салон може да биде несоодветно и скапо да ве чини. Но, со овој практичен производ, отстранувањето на влакната е едноставно, безболно, брзо и долготрајно.

Ова е уред кој брзо и безболно ги отстранува влакната, може да го користат и оние со најостелива кожа.  Идеален за влакната на лицето а може да го користите и на телото и одоговара за сите видови кожа.

Користењето е исклучително лесно, резултатите се видливи веднаш и се долготрајни, бидејќи не се иритира и проширува коренот на влакното.

Со стил и приспособливост, ова е производ што ќе го користите повторно и повторно. Модерен е и мал така што можете да го носите насекаде.

Уредот се напојува со една обична АА батерија која не е вклучена во сетот, а благодарение на моторот од нова генерација истата трае многу долго.

Карактеристики и Погодности:

 • Ултра практичен ергономски дизајн
 • Резултати видливи веднаш
 • Не ја иритира кожата и не ги згуснува и потемнува влакната
 • Брзо и безболно ги отстранува валкната на лицето
 • Работи на обична АА батерија
 • Исклучително лесен за употреба
 • Амби светилка
 • Со технологија на вртење ги отранува влакната без разлика колку се долги
 • Дерматолошки е одобрен
 • Влакната нема брзо да пораснат
 • Компактен, елегантен и дискретен
 • Вистинска вредност за парите
 • Лесен за употреба и нежен како пердув
 • Покрај жени може да го користат и мажи
 • Горниот дел лесно се отвара за чистење
 • Може да го користете секој ден

 

Сетот се состои од:

 • Главна единица
 • Мала четка за чистење
 • Упатство

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја, идеално за подарок.

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×