10

Пена за Чистење Клима Уред

495 ден

Иновативен спреј со пена за чистење на сите видови клима уреди, климатизери и вентилација.

На залиха

Опис

Кога климата работи целиот возух во просторијата циркулира преку нејзе, многу често дел од нечистотиите се враќаат назад во просторијата, а знаат и да се наталожат на клима уредот што не е ниту здраво ниту препорачливо.

Истовремено со тек на време на вашиот клима уред се акумулираат милиони микро честички кој се наталожуваат и претставуваат подлога за развој на најразлични зарази.

Затоа треба домаќински да се преземат мерки со кој овој проблем целосно ќе го отстраните.

Еве идеално решение.

Ви го претставуваме иновативниот спреј со пена за чистење клима уреди. Исклучително лесен за користење, чисти темелно, деодорира и дезинфицира.

Климата и филтрите на климате ќе ги исчистите без мака, без да се плашите дека ќе ги оштетите.

Пената е идеална за чистење на сите видови клима уреди, климатизери и вентилација.

Нема повеќе грижа дали сте го потрефиле средството за чистење, со пената брзо и едноставно можете да ги отстраните скоро сите наталожени отпечатоци на било која клима, за еден миг. А може да го користите и во автомобилот и во домот на секакви површини.

Кога вршевме истражување за ваков тип производ, на една од најпопуларните онлајн платформи во Азија овој продукт имаше над 100 000+ рецензии, и 99,9% беа со 5 ѕвезди , се потрудивме и го донесовме истиот и на Македонскиот пазар.

Начин на употреба:

  1. Прво ја исклучувате климате од електричен напон
  2. Ги отстранувате заштитните филтри (и настрана и нив ги попрскувате со пената)
  3. Настрата ги попрскувате филтрите со пената и оставате да стојат
  4. Ја попрскувате внатрешноста на климата со пената
  5. Чекате додека пената не исчезне (15-30 мин)
  6. Ги поставате назад исчистените филтри и ја вкучувате климата.

Доколку чистите климатизери, прво го гасите од струја, попрскувате, чекате да исчезне пената и на крај пребришувате.

Со овој инвентивен производ сите честички и нечистотии магично ќе ги отстраните . И ќе дишете чист воздух.

Содржина 500ml

Цената е за една боца.

Забелешка: Да се чува на темно, суво и ладно место вон дофат на деца.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This