25

Поклопец за Чинија

75 ден

Иновативен капак за чинии, со кој храната секогаш ќе ви биде заштитена и свежа.

На залиха

Опис

Смачено ви е од фрлање храна која не е трајна?
Изморени сте од кутии обвиткани со пластични фолии и разни глупости?
Секогаш по потрага за големина која собира се?


Ви го претставуваме овој иновативен поклопец за чинија, кој може да го аплицирате дирекно на чиниите и други садови.

Благодарение на иновативниот  дизајн, високо квалитетна ПП пластика обложена со силиконски прстен, капаците не пропуштаат воздух, кога ќе се постави, прави идеална заштита и осигурува дека ништо не може ниту да влезе ниту излезе.

Капакот е толку сигурен што не дозволуваат да навлезе воздух одржувајки ја свежината на храната подолго време. Нема повеке скаменет кашкавал. Месото останува свежо, исто како денот кога е купено. нема фрлање на остатоците од храна, заштитената храна со овој поклопец вкусот е ист како во денот кога било приготвено.

Со капаците за чинии, храната секогаш ќе биде свежа, со поголема трајност, ќе има подобар вкус и ќе ви заштеди пари, Толку е добро запечатено што лошите мириси и ароми не можат да ја контаминираат и расипат останатата храна во фрижидерот. А плус ќе го оптимизирате и просторот бидејќи може да ги редите едно врз друго.

Исклучително лесно за употреба, само го поставувате врз чинијата и притискате, со притискањето ќе излезе вишокот воздух и ќе се створи вакум, а поклопецот совршено ќе диктува. Или едноставно кажано ништо нема да може да влизе ниту да излезе.

Димензии:

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This