20 %
Заштеда 1470 ден

Преносно Креветче со Тркала – CoolBaby

7350 ден 5880 ден

Високо квалитетно, практично и преносно детско креветче со тркалца на расклопување.

Опис

Високо квалитетно, практично и преносно детско креветче на расклопување со помошни тркалца.

Две нивоа + ниво за повивање. Додаток вртелешка со висечки играчки. Џебови за реквизити од едната и отвор на патент од бочна страна.

Двојно безбедносен систем за расклопување тапацирот е изработен од хипо-алергенски материјал кои што лесно се чисти.
Средното ниво е за бебиња како лулка, а има и додаток од долната страна за странично лулање, дел за менување пелени, а кога ќе порасне бебето можете да го користите како детско креветче.

Можете да го користите насекаде, бидејќи лесно се склопува и расклопува а со тркалцата – склопено многу лесно може да го преместувате низ домот.

Креветчето може да се користи без душек, а доколку сакате може да поставите (може и без) и стандардно детско душече (120×60см)

Карактеристики

 • Исклучително лесен механизам за склопување/расклопување
 • Компактно и преносно.
 • Челична конструкција.
 • Страничниот мрежест материјал е проѕирен, овозможува циркулација на воздухот и мониторинг на детето.
 • Средното Ниво кое по потреба се отстранува е практично и може да го лулате бебето.
 • Две тркалца (со кочница) овозможува лесно преместување на креветчето.
 • Голен џебови за аксесоари.
 • Страничен отвор на патент.
 • Вртелешка со висечки играчки која по потреба се вади.
 • За бебиња и деца до 3 годишна возраст или тежина до 15Кг
 • Сертифицирано
 • Чанта за носење и складирање
 • Аглите се заоблени со мека пластика

Материјал:

 • Ткаенина: 100% Полиестер
 • Рачно се пере
 • Сите делови кои се вадат може да се перат на 30°

 

Креветчето е достапно во повеќе бои, при телефонската потврда на нарачката ќе се договориме какво да ви пратиме.


Димензии на пакувањето и кога е склопено: 28 x 88 x 38 см

Напомена: За едноставно склопување прво исправете ги страничните делови, а на крајот исправете го долниот дел. Без употреба на прекумерна сила.

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “Преносно Креветче со Тркала – CoolBaby”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This