25 %
Заштеда 1075 ден

Преносно Креветче со Тркала – Cocobb Green

3225 ден

Високо квалитетен, практичен и преносен зелен детски кревет на расклопување со тркалца.

На залиха

Опис

Високо квалитетно, практично и преносно детско креветче на расклопување со помошни тркалца од брендот Coco Baby


Можете да го користите насекаде, бидејќи лесно се склопува и расклопува а со тркалцата – склопено многу лесно може да го преместувате низ домот.

Со квалитетниот – сертифициран процес на изработка и избор на најквалитетни материјали креветчето е исклучително издржливо.

Благодарение на страничниот џеб креветчето може да се користи и како игрална за детето.

Во дизајнот на креветчето се запазени сите безбедносни стандарди, така да сите агли се заштитени со квалитетна пластика.

Тапацирот е изработен од хипо-алергенски материјал, отпорен на влага, кој што лесно се чисти.

Креветчето може да се користи без душек, а доколку сакате може да поставите (може и без) и стандардно детско душече (120×60см)

Двојно безбедносен систем за расклопување и склопување, целата операција ќе ја завршите за помалку од 1 минута. (При местење прво се исправаат страните, а долниот дел се исправа последен и обратно при расклопување)

Откога со леснотија ќе го расклопите…

Благодарение на чантата за носење, креветчето може да го носите со себе без никаков проблем, нема повеќе мислење како и каде ќе спие детето при патувања.

Карактеристики

  • Исклучително лесен механизам за склопување/расклопување
  • Компактно и преносно.
  • Челична конструкција.
  • Страничниот мрежест материјал е проѕирен, овозможува циркулација на воздухот и мониторинг на детето.
  • Две тркалца (со кочница) овозможува лесно преместување на креветчето.
  • Страничен отвор на патент.
  • За бебиња и деца до 3 годишна возраст.
  • Сертифицирано (SGS)
  • Чанта за носење и складирање
  • Аглите се заоблени со мека пластика

 

Материјал:
Ткаенина: 100% Полиестер
Отпорна на влага
Тешко се валка, лесно се чисти


Димензии:

Димензии на пакувањето и кога е склопено: 28 X 23 X 79.5 см

Важна Напомена: За едноставно склопување прво исправете ги страничните делови, а на крајот исправете го долниот дел. Никогаш не користете прекумерна сила!

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This