40 %
Заштеда 995 ден

Прожектор со Вртелешка и Далечинско – Dreamful Bed Ring

2490 ден 1495 ден

Комбинирана вртелешка за над креветче со прожектор и далечински управувач. Стилизирана со вселенски брод, воздухоплови и ѕвездено небо.

Нема на залиха

Опис

Комбинирана интерактивна вртелешка за над креветче со прожектор и далечински управувач на батерии.

Прекрасно дизајнирана со вселенски брод од кој се проектира ѕвездено небо на плафонот, од летачката чинија висат елементите на вртелешката – играчки облаци и воздухоплови.

Се врти го занимава и заспива бебето, свири, свети, прожектира.

Револуционерен комбиниран дизајн, базиран на специјални студии, со што се овозможува покривање на сите потреби на бебето.

Изработено од високо квалитетни хипоалергенски-нетоксични материјали 100% безбедно!

Уредот свети, и прожектира прекрасно ѕвездено небо на таванот идеално за користење ноќе, а вртливиот карузел на кој се закачени прекрасни фигури на животни е идеален за користење преку ден.

Играчките во форма на облаци, хеликоптери и авиони, освен со карузелот може да се користат и како фигури за играње. Што е идеално за моториката и координација на рачињата со очите.

Покрај проекцијата во уредот има програмирано дури 108 прекрасни мелодии, одлични за занивање и заспивање на детето.

Ова е одличен инструмент и за развој на креативноста и моторните функции, посебно видот, слухот и моториката.

Покрај сите горенаведени погодности погодности уредот доаѓа и со далечински управувач, кој може да биде многу практичен, на пример ноќе кога спиете доколку се разбуди бебето, не мора да станувате и да го занимавате бебето, доволно е само да притиснете на далечинскиот управувач и уредот ќе ја заврши работата за вас.

Димензии на уредот кога е склопен:
Висина 50 см
Должина 48 см

Димензии на пакувањето: 46x11x26см

Производот доаѓа во прекрасно трговско пакување идеално за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×