50 %
Заштеда 295 ден

Систем за Белење Заби

590 ден 295 ден

Иновативен систем за избелување на заби со со УВ ЛЕД светилка и специјален премаз.

На залиха

Опис

Зошто да плаќате скапи стоматолошки третмани за белење на забите, кога тоа може да го направите сами и ќе ве чини најмалку 10 пати помалку отколку да одите на скапи третмани.

Системот за избелување на заби со со УВ ЛЕД светилка и специјален премаз со карбамиден пероксид, ќе ви овозможи да си ги изблете забите за само неколку недели.

Конечно ќе може да се смеете слободно без да ги криете забите. Со белите заби ќе ви се зголеми самодовербата и ќе се чуствувате поубаво.

Крајните резултати ќе бидат исти како да сте биле на најмодерен ласерски третман за белење заби

Упатство за употреба.
-Измијте ги забите со обична паста.
-Нанесете мала количина од премазот на силиконската навлака
-Поставете ја врз забите
-Притиснете го копчето за светлина.
-Држете додека не се исклучи автоматски

 

Комплетот вклучува: машинка за избелување со две батерии, две силиконски прегради и две тубички гел за избелување.

Карактеристики и Погодности:

  • Ултра практичен ергономски дизајн
  • Резултати видливи за само неколку недели
  • Не иритира и има антибактериски својства
  • Брзо и безболно ги избелува забите
  • Исклучително лесен за употреба
  • Заменува скапи ласерски третмани за избелување
  • Компактен, елегантен и дискретен
  • Унисекс
  • Може да го користете секој ден

Сетот се состои од:
1 Главна единица со батерии
2 Силиконски влошки
2 Туби со премаз

Производот доаѓа во прикладно трговско блистер пакување во боја, идеално за подарок.

Забелешка: Се препорачува консултација со стоматолог, доколку осетете било каква иритација при уботреба, веднаш прекинете го третманот, и обилно измијте ги забите со вода.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This