30 %
Заштеда 75 ден

Спреј Анти-Замаглување

175 ден

Иновативен спреј за стаклото на шофершајбната со се намалува кондензацијата и замаглувањето.

На залиха

Опис

Иновативен спреј за третманна стаклото на шофершајбната со кој се намалува можноста на кондензација на површината на стаклото.

Ја подобрува прегледноста  и формира хемиска врска со стаклото на авотмобилот – односно прави еден вид обвивка на стаклото.

Во зависност од временските услови, едно аплицирање може да трае и неколку месеци. И може да го аплицирате на сите стакла во вашиот автомобил.

Како функционира:
Ја користи технологијата која е измеслена од страна на авиоиндустријата, течноста за анти-замаглување формира хемиска врска со стаклото и ја намалува можноста за кондензација, така што се спречува замаглување. Соединението за анти-замаглување се нанаесува за само една минута на чисто суво стакло и трае трае 6 пати подолго од било кој силиконски производ.

Со нанесување на Анти-замаглување течноста на шофершајбната ви се подобрува прегледноста, преку ден и преку ноќ.

 

Упатство:
Чекор 1: Убаво исчисти го и исуши го стаклото.
Чекор 2: Испрскајте го стаклото рамномерно и насекаде од внатрешната страна.
Чекор 3: Оставете да се исуши

Избегнувајте обоени површини.
Доколку сте нанеле од течноста врз површина која нема стакло може лесно да ја отранете со сува хартија за бришење

Содржина 100мл

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This