Стол за Клавир со Механизам

6250 ден

Високо квалитетно и функционално столче – клупа кое е идеално за свирање на клавир, електронско пијано, синтисајзер, пиано или било кој друг инструмент. Со вграден механизам за подесување на висината и комора за складирање.

Уште само 1 на залиха

Опис

Високо квалитетно и функционално столче – клупа кое е идеално за свирање на клавир, електронско пијано, синтисајзер, пиано или било кој друг инструмент. Ова столче е направено од дрво и нуди удобно седиште за долги сесии на свирање. Со вграден механизам за подесување на висината и комора за складирање.

Столчето е дизајнирано со внимание на деталите и вклучува практични функции. Тоа вклучува интегрирана комора за складирање под седиштето, каде што можете да го чувате и организирате вашите ноти и книги. Ова ви овозможува лесен пристап до материјалите и осигурува чист и подреден простор околу вас.

Столчето е во црна боја и има димензии од 55 сантиметри должина, 35 сантиметри ширина а благодарение на механизмот висината се подесува од 44 до 55 сантиметри. Овие димензии се перфектни за комфорно седење и поддршка за вашиот клавир. Додатно, врските и конструкцијата на столчето гарантираат стабилност и издржливост, што ви овозможува долгогодишна употреба.

Овој модел столче е дизајниран и произведен со цел да задоволи потребите на професионални музичари, студенти и хобисти. Со него, можете да се фокусирате на своето свирање и изведба, бидејќи столчето гарантира удобно и стабилно седење. Прилагодете ја висината на столчето според вашите потреби и предоставете си оптимални услови за извонредна музикална изведба.

Столчето – Клупа за Клавир – Пијано е неизоставен дел од вашата музикална опрема и нуди ви комфор и поддршка додека ја исполнувате вашата страст кон музиката. Откријте ја удобноста и функционалноста на ова столче и дополнете го вашиот клавир со стилски додаток што ќе го подобри вашето музичко искуство.

Димензии:

Производот доаѓа расклопен во картонско пакување.

Pin It on Pinterest

Share This