Теко Солар – 100

9990 ден

Теко Солар 100

Шифра: TK100 Категории: , Ознака:

Опис

Број на цевки – 10

Дијаметар на цевките (mm) – 58

Должина на цевките (mm) – 180

Капацитет (L) – 100

Површина на греење (m2) – 1.44

Број на капења на лица дневно – 2-3

Греач (KW) – 1.5


Притисок : Водата што се користи се добива по слободен пад. Мора да се постави над висината на бањата.


Димензии (cm) : Висина – 165; Ширина – 80; Должина – 150;


Електроника : Електрониката се грижи за нивото и топлината на водата преку вентил за додаток на ладна вода и сензори за температура.

 Регулација на температура на вода по Ваша желба како и мод на работа.


Држач : Хромиран држач заштитен од оксидирање (р’ѓа)


 Гаранција : На електроника – 12 месеци. На бојлер – 7 години.

Начин на загревање: Водата во цевките се загрева по природен пат, топлата вода оди во бојлерот за користење.

Водата во бојлерот може да се дополни преку електроника, автоматски или рачно.

Соларните колектори од програмата на Teko Solar се единствени на пазарот со трослоен вакум со бакарна превлака од внатре и од надвор на цевките.
Со што се овозможува прифаќање на сончевата енергија преку видливи, ултравиолетови и инфрацрвени зраци.
Што овозможува грееење и на облачно и дождливо време.

Истовремено со секој колектор со фактурата приложуваме и бланко апликација за државна субвенција.

4 коментари за Теко Солар – 100

 1. BB

  dali kolektorot moze da se koristi i vo zima ili treba da se ispusta vodata, i dali i ovaa godina ima subvenciii za solarni sistemi.pozz

  • centuri

   Да, колекторот може да се користи и во зима.
   Да и оваа година има субвенции,доколку нарачате од со фактурата ќе ви доставиме и бланко апликација за државна субвенција.
   (Рокот за аплицирање е до 31 Мај)

 2. Мац

  колку коста монтажата или се е опфатено во цената?

  • centuri

   Цената е без монтажа, а гратис имате БЕСПЛАТНА испорака до дома.
   Со фактурата ќе добиете и бланко апликација за државна субвенција, и доколку побарате листа на монтери од вашиот регион.
   Монтажата не е вклучена во цената, а во просек истата чини од 5000-9000 ден. во зависност од локацијата и конфигурацијата на објектот.

 3. Goran

  koj kompjuter odi so instalacijata i dali ima garancija

  • NAMA

   Претпоставувам мислите на внатрешната конзола, теко солар доаѓаат со Пионир конзола и имаат 1 година гаранција на електрониката и 7 години гаранција на бојлерот.

 4. vale

  me interesira nacin na plakanje i kontakt na lice odgovorno za montaza

  • NAMA

   Ве молиме прочитајте ги одговорите на најчесто поставуваните прашања на следниот линк:
   https://nama.mk/informatsii/faq/

   За дополнителни информации јавете се на 071 308 777

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This