Теко Солар – 240

18500 ден

Теко Солар 240

Шифра: ТК240 Категорија: Ознака:

Опис

Број на цевки -24

Дијаметар на цевките (mm) – 58

Должина на цевките (mm) – 180

Капацитет (L) – 240

Површина на греење (m2) – 3.43

Број на капења на лица дневно – 6-8

Греач (KW) – 1.5


Притисок : Водата што се користи се добива по слободен пад. Мора да се постави над висината на бањата.


Димензии (cm) : Висина – 165; Ширина – 190; Должина – 150;


Електроника : Електрониката се грижи за нивото и топлината на водата преку вентил за додаток на ладна вода и сензори за температура.

 Регулација на температура на вода по Ваша желба како и мод на работа.


Држач : Хромиран држач заштитен од оксидирање (р’ѓа)


 Гаранција : На електроника – 12 месеци. На бојлер – 7 години.

Начин на загревање: Водата во цевките се загрева по природен пат, топлата вода оди во бојлерот за користење.

Водата во бојлерот може да се дополни преку електроника, автоматски или рачно.

Соларните колектори од програмата на Teko Solar се единствени на пазарот со трослоен вакум со бакарна превлака од внатре и од надвор на цевките.
Со што се овозможува прифаќање на сончевата енергија преку видливи, ултравиолетови и инфрацрвени зраци.
Што овозможува грееење и на облачно и дождливо време.

Истовремено со секој колектор со фактурата приложуваме и бланко апликација за државна субвенција.

2 коментари за Теко Солар – 240

 1. lade krstanoski

  dali e ova fiksna cena,jas sum zaeteresiran da postavam

  • NAMA

   Цените се тие, доколку имате потреба од додатни информации јавете се на 071 308 777

 2. александар

  дали отворите на бољерот се пола цол или три четврти,грејачот дали е термален, колку е цена за 240 литри и дали вршите достава

  • NAMA

   Генерално имаме и со пола цол и со 3/4, во моментот 240 Л има 3/4.
   Греачот е термален.
   Цената во моментот акциска 22900 Денари, со бесплатна испорака до дома во Цела Македонија.
   Монтажата не е вклучена во цената.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This