25

Воз – RailCar

2625 ден

Огромен Воз на батерии со голема локомотива,  големи вагони, долга пруга (940 см)  светло и вграден аудио систем.

Уште само 2 на залиха

Опис

Квалитетен воз на батерии, со аудио и светло, инспириран од класичните возови од 50те години.

Ова е еден од најголемите возови што може да се навабат на пазарот воопшто, композицијата се состои од голема локомотива и 5 големи вагони.

Возот плени со својот прекрасен класичен дизајн, вниманието на детали, изработката и ќе ги занимава вашите деца повторно и повторно.

Кога ќе се состават шините се добива пруга со димензии од 101 x 240 см или повеќе од 9 метри патека за возење.

Ова е една од најдолгите достапни на пазарот во Македонија. Пругата може да се намести на повеќе различни начини. А може да се купат и повеќе сетови од возот за правење мега пруги кои ќе ги возат повеќе возови од еднаш.

Покрај возот и шините во сетот се вклучени и аксеасоари во вид на железничка станица и вегетација.

Сетот се состои од:
1 x Локомотива на батерии
2 x Патнички Вагони
1 x Вагон цистерна
1 x Товарен Вагон
41 x Шини
1 x Железничка станица
6 x Вегетација

Возот работи на 2 обични АА батерии (кои не се вклучени во сетот) и симулира вистински звуци на класичен воз со предно светло.

Димензии на локомотивата и вагоните:

Димензии на додатоците:

 

Димензии на пакувањето:

Сетот доаѓа во прекрасно живописно и мега импресивно пакување што го прави и идеално за огромен подарок.

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This