20

Вреќа за Бокс

2000 ден

Висечка вреќа за удирање, погодна за вежбање, бокс, кик-бокс, теквондо, карате итн…

Нема на залиха

Опис

Квалитетна висечка вреќа за удирање, погодна за вежбање контакт спортови како што се бокс, кик-бокс, теквондо, карате итн…

Вреќата е изработена од квалитетен водоотпорен материјал во комбинација со еко-кожа.

Идеално е за тренирање бокс, кик-бокс, теквондо и други контакт спортови а секако одлично е и за ослободување од стресот.

Вадењето на негативната енергија е и те како потребно за нашето динамично секојдневие.

Вреќата ја добивате празна и може да ја наполните со песок, лушпи од јатки како ореви или кикиритки, пченка, или било кој друг материјал погоден за полнеж. Се зависи од вашите потреби.

 

Откога ќе ја наполните може да ја закачите со синџири и ќе ви овозможи непречени тренинг сесии.

 

Во здраво тело здрав дух!

Димензии:

Производот доаѓа во целофанско ОПП пакување.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This