20

Вреќа за Спиење

Original price was: 1370 ден.Current price is: 1095 ден.

Ултра лесна и практична вреќа за спиење за 3 сезони.

На залиха

Опис

Лесна и практична вреќа за спиење, која може да ја користите во секакви прилики

При изработката на оваа вреќа за спиење се користени модерни квалитетни материјали со што се овозможувајќи одлична изолација додека останува лесна и комотна. Лесно се дипли и пакува во чантата која е вклучена во сетот.

Вреќата е достапна во плава и зелена варијанта. Доколку имате преференца за боја пишете во забелешка, во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Карактеристики:
Бренд: Climb
Спецификација: (180+30)*75  [5°C ~15°C] 3 seasons
Надворешен Материјал: 190T polyester
Полнеж: Hollow Fibre
Нето тежина: 0.95 Кг
Може да се користи и како вреќа и како ќебе.

Димензии на 1 распостелена вреќа:
Вкупна должина со делот за глава 210 см
Ширина: 75 см
Должина без делот за глава 180 см
Должина на делот за глава 30 см

Димензии кога  е спакувана во чантата:
Дијаметар 21 см
Висина 37 см

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This