Апарат за Педикир – Comfort Smooth

595 ден

Револуционерен и практичен ергономски апарат за совршено мазнење на стапалата, до совршени пети само за неколку минути.

На залиха

Опис

Револуционерен и практичен ергономски апарат за совршено мазнење на стапалата, до совршени пети само за неколку минути.

Ергономскиот дизајн го прави исклучително лесен за користење, ваљакот е обложен со дијамантски кристали со што се овозможува ултра лесно мазнење на стопалата, а во сетот е вклучен и резервен ваљак, кој лесно ќе го поставите откога првиот ќе ослаби после долготрајно и континуирано користење.

Уредот лесно се вклучува со копче на допир, а има и копче за брзина на ролерот (побавно и побрзо)

Може да го користите на сува и на влажна кожа, апаратчето со леснотија ги отстранува наталожените мртви клетки од кожното ткиво, овозможува дишење на кожата, ја подобрува циркулацијата, а нозете ќе ви бидат мазни и нежни.

Уредот се напојува со УСБ кабел (кој е вклучен во сетот), што овозможува лесно користење во секакви околкности, така да за напојување може да го користите и вашиот полнач за смартфон, лаптопот или компјутерот.

Карактеристики и Погодности:

  • Ултра практичен ергономски дизајн
  • Професионален педикирски третман за неколку минути
  • Ги отстранува наталожените мртви клетки од кожата
  • Две брзини – побавна и побрза
  • Се напојува преку УСБ
  • Ролер обложен со дијамантска прашина
  • Лесен за употреба и нежен како пердув

Сетот се состои од:

  • Главна единица
  • 2 Ролери
  • УСБ кабел за напојување

Димензии:

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This