45

Часовник – Термометар со Прожектор

725 ден

Комбиниран дигитален мерач на температура, влажност со часовник, тајмер, аларм, календар и прожектор.

На залиха

Опис

Ултра практичен и иновативен комбиниран мерач на температура, влажност и време со прожектор.

Со овој прекрасен уред секогаш ќе имате увид на температурата и влажноста на воздухот. Погоден е за сите простории, и може да го користите насекаде.
Одличен е и за кујната благодарение на часовникот со тајмер, одличен е и за спалната бидејќи има и аларм кој може да ве буди наутро, перфектен е за детксата соба или едноставно кажано совршен е за секоја просторија.

Може да го закачете или да ви стои на полица или било која површина.

Производот има голем екран во боја кој покажува саат, датум, температура, влажност и историја на амбиенталната температура. Со прожекторот го прикажува саатот (прожекторот функционира на далечина од 1-5м).

Азимутот на проекција може совршено да го подесите за вашата просторија бидејќи делот кој што врши прожекција може да ротира.

Копчето за СНУЗ на алармот е лесно достапно доколку сакате да поспиете уште малку.

Пред првото користење, ставите батерија, или го приклучувате на УСБ, сетирате времето и уредот е спремен за акција.

Производот може да работи на 2 ААА батерии(не се вклучени во паковањето), а може да го напојувате и со УСБ кабел које е вклучен во сетот. Доколку сакате континурирана прожекција се прпорачува напојување со УСБ кабелот кој може да го приклучите на полначот на вашиот мобилен.

Димензии: 14.83*11.36*5.78cm

Производот е достапен во 2 бои, бела и црна, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка. Во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Производот доаѓа во трговско пакување – идеално за подарок.

Напомена: Да се користат исклучително квалитетни алкални батерии за непречено користење.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This