25

Фолија за Стакло – Oneway Magic Gold

Original price was: 420 ден.Current price is: 315 ден.

Иновативна адхезивна рефлективна фолија за стаклени површини со прекрасна магична златна боја, која пропушта светлина и овозможува поглед само од едната страна.

На залиха

Опис

Проѕирна, декоративна адхезивна еднонасочна фолија за стакло, која пропушта светлина, и дозволува видно поле само од едната страна.

Одлична е сите стаклени површини каде што е потребна дискреција.

Фолијата има одлични особености, не ги пропушта инфрацрвените зраци, ултравиолетовите зраци и блесокот од сонцето, а ја пропушта светлината. Воедно ги армира и заштитува стаклата на вашите прозорци и не дозволува да дојде до распрснување на стаклото во случај на физичко оштетување.

Покрај што овозможува дискреција, фолијата пропушта светлина, а и одлично ги декорира вашите стакла. Фолијата е водоотпорна, отпорна на масло и  многу тешко се валка, а исклучително лесна е за чистење, се поминува само со крпа.

Фолијата има и одлични термо изолациони својства, лете топлината останува надвор, а зиме не го пропушта студот.

Идеална е за прозорците на вашиот тоалет, или прозорецот на дневната доколку ве гледаат од патот. Одлична е и за фирмите, за излозите на бизниси кои се занимаваат со услуги, итн…

Може да ја поставите на било која стаклена површина со леснотија, благодарение на специјалното адхезивно статичко својство на фолијата.

Најпрво треба да го избришете местото, пригответе ја фолијата за лепење. И полека да ја залепите притискајки пластична шпакла, кредитна картичка или некој мек предмет за да избегнете воздушни меурчиња.

Едноставно кажано ова е производ кој ќе го искористите со задоволство и е ограничен само со вашата имагинација и може да го поставите на сите можни стаклени површини, на секакви објекти и места.

Димензии:
Ширина 60 см
Должина по желба.

Цената е за 1 метар должина со 60 см ширина.
Производот ќе го добиете во форма ролна со 60см ширина и должина според вашите спецификации.
Погоре во количина изберете колку метри сакате да нарачате.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This