Гел за Дезинфекција (490ml)

190 ден

Квалитетен гел за дезинфекција и суво миење на рацете во шише со пумпа за дозирање.

Опис

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ!

Како општествено одговорен правен субјект, со цел ДА ИМА ЗА СИТЕ, менаџментот на НАМА (Центури ДООЕЛ) го одлучи следното:

Од гелот за дезинфекција еден клиент ќе може да нарача најмногу 1 парче. И покрај зголемените набавни цени на репроматеријали за производство во фабриката ЦЕНАТА ОСТАНУВА ИСТА.

Поради вонредно зголемен интерес, се чека додатни 2-3 дена од денот на нарачка до денот на испорака. Битно е дека сите нарачки ќе бидат сервисирани хронолошки како се направени, бидејќи гелот се произведува тука во Струмица.

Воедно ве информираме дека поради општата состојба во регионот и пошироко, во моментов фабриката сеуште нема добиено нови количини пумпи за дозирање како на главната слика. Привремено сите нови количини се испорачуваат со Пуш-Пул дозер како на сликата што следи:

 

Доколку сакате да нарачате поголеми количини од гелот, цената ќе биде повисока и ќе се чека додатно 7-10 дена, за нарачки на големо пишете ни порака во инбокс или кликнете овде. Воедно ве информираме дека сите нарачки со поголеми количини кои се примени до 20 Март 2020 ќе бидат пратени хронолошки по редовната цена.

Високо квалитетен антисептички гел за суво миење и дезинфекција на рацете. А покрај дезинфекција на рацете може да го аплицирате на крпа и да дезинфицирате предмети и површини.

Уништува 99,99% од микроорганизмите.

Спакуван во шише со пумпа за лесно дозирање. (моментално привремено се испорачува со пуш пул дозер)

Шишето содржи 490 милилитри гел што е доволно за 200-250 дезинфекции на рацете.

Начин на употреба:
Се аплицира 2-3 милилитри на суви и чисти раце и се размакчува темелно на целата површина на рацете.

 

Забелешка: Само за надворешна употреба. Запаливо – содржи алкохол. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се внимава гелот да не дојде до допир со очите или устата, а доколку дојде темелно да се исплакне со вода. Да не се вдишува – може да предизвика поспаност и несвестица.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This