30 %
Заштеда 110 ден

Комбинирана Алатка

365 ден 255 ден

Мултифункционална алатка, лопата, копач, секач, компас, отварач…. Популарно наречена Војнички Ашов.

На залиха

Опис

Ултра практична комбинирана алатка, која може да ја користите и како лопата, и како копач, и како компас и како секач и како отварач. Популарно наречена Војнички Ашов.

Преносна е кога е склопена завзема мноуг малку простор, а доаѓа и со прикладна чанта за носење со камуфлажни бои. Може да ја закачете и на каишот (тежи само пола кило), или да ја носите во ранецот.

Алатката на дршката има вграден компас, а благодарение на паметниот дизајн има и мали реси од страната кои може да ја користите и како отварач.

За само неколку секунди може да ја направите од лопатка во копач или обратно, ептен лесно се склопува и расклопува.

Потполно мултифункционална и лесна за користење. Идеална се за активности во природа, кампувње, планинарење, пикник, авантура, туризам… Посебно е погодна за домашни активности како обработување на градината и слично.

Димензии:

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This