50
50
50

Корсет

395 ден

Високо квалитетен корсет со шест реда челични закачалки.

Опис

Високо квалитетен корсет за инстантно обликување на телото, или поточно заоблување на половините, израмнување на стомакот и подигање на градите.

Покрај горенаведеното, уникатниот дизајн овозможува правилно држење на телото, а спречува и кифоза.

Изработен е од армиран памук со латекс, ергономски функционален дизајн со отвори за дишење на кожата, одлично прилега и обликува со што и телото ви изгледа совршено, а во него исто така се чувствувате удобно со часови.

Може да се носи под и над облека, може да го носите кога и каде сакате, надвор, дома, при вежбање и фитнес активности…
На косетот има дури шест реда на копчиња/закачалки во зависност од тоа колку сакате да ги престегнете вашите половини. Идеално доколку често покачувате или намалувате од килажата.

Покрај истакнувањето на женственоста ќе ви влее и чувство на самодоверба.
Истовремено природниот памук со латекс го затоплува телото ја подобрува циркулацијата и дава потпора за правилна става,  при континуирана уботреба го разнесува салото со што и природно ќе ги оформите половините и стомакот.

Корсетот е достапен во три големини и тоа:

  • S/M – одговара за конфекциски броеви 30-34
  • L/XL – одговара за конфекциски броеви 36-40
  • 2XL/3XL – одговара за конфекциски броеви 42-46

 

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување – идеално за подарок.

Додатни информации

Величина

S/M, L/XL, 2XL/3XL

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Можеби ќе ве интересира....

Pin It on Pinterest

Share This