30 %
Заштеда 210 ден

Нунчаки

490 ден

Нунчкаку за тренинг обложени со сунѓер, идеални за вежбање и практикување карате, кобудо и други контакт спортови.

На залиха

Опис

Нунчаки за тренинг, погодни за вежбање и практукување контакт спортови како што се карате, обудо, итн…

Нунчаките се изработени од пластична основа обложена со мека, нелизгава ева пена, а поврзани се со метален синџир.

Вежбањето со нунчаку овозможува развој на брзи движења со рацете, ја подобрува концентрацијата и постурата на телото.

Вадењето на негативната енергија е и те како потребно за нашето динамично секојдневие. Со подолготрајно и упорно вежбање со нунчаките може да станете вистински мајстор нунчакука.

Во здраво тело здрав дух!

Димензии:

Нунчаките се достапни во повеќе бои, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка, во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Производот доаѓа во целофанско ОПП пакување. Цената е за 1 примерок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This