35

Боксерски Ракавици

975 ден

Ракавици за бокс, достапни во повеќе бои.

На залиха

Опис

Боксерски ракавици погодни за практукување и вежбање контакт спортови како што се бокс, кик-бокс, итн…

Ракавиците се изработени од квалитетна еко-кожа и се исполнети со мек полнеж и тежат 0.3кг. Се фиксираат и закопчуваат со велкро (чичка) лепенка.

Идеално е за тренирање бокс, кик-бокс и други контакт спортови а секако одлично е и за ослободување од стресот.

Вадењето на негативната енергија е и те како потребно за нашето динамично секојдневие.

Во здраво тело здрав дух!

Ракавиците се достапни во 2 бои, црвена и црна. Доколку имате преференца за боја пишете во забелешка какви да ви пратиме во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Цената е за еден сет со 2 ракавици.

Производот доаѓа во целофанско ОПП пакување.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Можеби ќе ве интересира....

Pin It on Pinterest

Share This