20
20
20
20

Саксија за Орхидеја

80 ден120 ден

Иновативна квалитетна проѕирна саксија за орхидеи достапна во 3 големини.

Опис

Високо квалитетни проѕирни саксии за орхидеи, достапни во 3 големини.

Орхидеите ги имаат едни од најубавите цветови, но истовремено се многу тешки за одржување, не треба да се полеваат редовно со вода, сакат влажни и полусветли локации, но искусните одгледувачи тоа го знаат.

Најчесто најтежок проблем е да се обезбеди соодветна саксија која ќе пушта светлина и влага до коренот.

Еве конечно решение со нашите проѕирни саксии пола работа ќе ви биде завршена.

Изработени од  високо квалитетна (нова-нерециклирана) пластика, со прекрасен дизајн и функционалност.

Покрај за одгледување орхиедеи, со овие саксии може и секоја обична саксија да ја претворите во магина тн само наводнувачка саксија. Ја полните старата саксија со вода, во проѕирните саксии ставате растение по желба и додавате подебел конец (фитил) на дното и вашата стара обична саксија ќе се претвори во магична саксија.

Димензии:

Саксиите се достапни во 3 модели со различни големини, погоре во опциите на кошничка може да си изберете величина.
Модел М7 80 ден
Модел М9 100 ден
Модел М11 120 ден

 

Цената е за 1 саксија.

Додатни информации

Модел

M7, M9, M11

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This