25 %
Заштеда 850 ден

Шатор за Играње – Magic Castle (Pink)

2550 ден

Високо квалитетен детски шатор за играње.

Уште само 1 на залиха

Опис

Прекрасен, функционален и преносен детски шатор – Magic Castle со прекрасен живописен дезен и розева боја.

Идеален за имагинативна и креативна игра. Децата го обожуваат, ќе го користат редовно и ќе поминат часови и часови во него со секакви игри.

Цврста конструкција и држачи за брзо и лесно склопување.
Лесен и преносен, доаѓа со ташна на патент.

Тешко се валка, а многу лесно се чисти, со обична крпа или благ раствор на сапуница.

Идеален за дома, дворот, градината, паркот, забави, градинка, итн…

Шаторот е со кружна основа и во него без проблем може да си играат неколку деца. Вратата се спушта, а има и прозорци со што се овозможува циркулација на воздухот.

Исклучително лесно за склопување и расклопување без користење алатки. А воедно расклопен го собира во ташната со патент за лесно чување, кога не се користи.

Изработен е од  специјална ткаенина (100% полиестер) и држачи.

Димензии:
Висина 165см
Дијаметар 120см

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст секогаш под супервизија на родител/старател!

Шаторот доаѓа БЕЗ ТОПЧИЊА, доколку сакате и топчиња може да ги нарачате посебно на следниот линк: Детски Топчиња.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This