30 %
Заштеда 75 ден

Спреј Анти-Вода

175 ден

Иновативен спреј за стаклото на шофершајбната со кој водата нема да се задржува на површината.

На залиха

Опис

Иновативен спреј за третманна стаклото на шофершајбната со кој водата нема да се задржува на површината.

Ја подобрува прегледноста за време на врнежливо време и формира хемиска врска со стаклото на авотмобилот – односно прави еден вид обвивка на стаклото.

Во зависност од временските услови, едно аплицирање може да трае и неколку месеци. И може да го аплицирате на сите стакла во вашиот автомобил.

Како функционира:
Ја користи технологијата која е измеслена од страна на авиоиндустријата, Анти-дожд третманот формира хемиска врска со стаклото и ја зголемува одбивноста на водата, така што водата кога капка лесно се излизгува од стаклото. Соединението на Анти-дожд третманот се нанаесува за само една минута на чисто суво стакло и трае трае 6 пати подолго од било кој силиконски производ.
Исто така Анти-дожд третманот е ефикасен и после неколку месечно користење, вклучувајќи и на силен дожд и снег, миење на автомобилот, чистење на стаклото и користење на солени спрејови.

Со нанесување на Анти-дожд течноста на шофершајбната ви се подобрува прегледноста за време на дожд, преку ден и преку ноќ.

Упатство:
Чекор 1: Убаво исчисти го и исуши го стаклото.
Чекор 2: Испрскајте го стаклото рамномерно и насекаде
Чекор 3: Оставете да се исуши

Избегнувајте обоени површини.
Доколку сте нанеле од течноста врз површина која нема стакло може лесно да ја отранете со сува хартија за бришење

Содржина 100мл

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This