15 %
Заштеда 1050 ден

Табла (48см) Luxury Rosewood

5945 ден

Ултра луксузен сет за играње табла изработен од палисандер.

Уште само 6 на залиха

Опис

Ултра луксузен сет за играње табла изработен палисандер (rosewood) кое е едно од најскапоцените дрва на светот

При изработката на оваа табла е водено сметка до најситните детали. Се е прегледно и прекрасно обележано, од страните на таблата има соодветни комори за чување на пуловите. Играњето и дружењето со овој прекрасен луксузен сет претставува вистинско задоволство.

Кутијата е исполирана до совршенство за палисандерот го добие својот неодолив шмек.

Во сетот се вклучени и две прекрасни чаши за мешање на коцките, кои дополнително го зголемуваат шмекот на играта. А дополнително е вклучена и коцка за дуплирање (Doubling Cube) нумерирана (2, 4, 6, 8, 16, 32) која ја користат страствените играчи за пожестоки партии со опцијата за предизвикување.

Играњето табла е одлично за релаксација и помага за развивањето на вештините за анализа и ризик, со што се подобрува самодовербата и решителноста. Секој потез има инстанто влијание на следниот потез на противникот. Поради ова, луѓето кои редовно играат табла учат и развиваат стратешки вештини кои може да се користат во многу аспекти од секојдневниот живот.

Сетотот се состои од:

  • 30 пулови за играње табла
  • 2 Луксузни Чаши за мешање и мавање на коцките
  • 4 коцки со стандардна нумерација 1-6
  • 2 Луксузни Чаши за мешање и мавање на коцките
  • 1 Луксузна Дрвена кутија (табла) од палисандер
  • 1 Коцка за дуплирање (2, 4, 6, 8, 16, 32)

Димензии кога е отворена 48 x 48 см
Димензии кога е затворена 48 x 24 см

Забелешка: можно е да има разлика во нијансите (текстурата) на палисандерот и пуловите за табла за разлика од приложените фотографии!

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This