25 %
Заштеда 1000 ден

ТНТ Фитнес Систем (TWIST & TONE)

3990 ден 2990 ден

Опис

Телото што отсекогаш сте го посакувале е поблиску отколку што мислите со Twist and Tone TNT фитнес системот.
Тајната на TNT
фитнес системот е во раздвижувањето кое ги зајакнува абдоминалните и внатрешни јадрени мускули. И секој фитнес инструктор ќе ви каже дека имањето силни носечки мускули е есенцијално за да постигнете максимум од вашето вежбање или физичка активност. Заборавете ги старите справи за вежбање кои ветуваат неостварливи резултати и кои често можат да бидат тешки за употреба. Заборавете ги и старите вежби кои можат да бидат стресни за вашите зглобови.

Многу е важно да се има добра јадрена сила. Тоа што ТНТ го прави е што ги вежба мускулите кои го овозможуваат тоа, не само шесте абдобинални мускули, внатрешните абдоминални мускули туку и мускулите што го држат ‘рбетниот столб намалувалќи ја можноста за болки во грбот и ја подобруваат виткоста. Ќе имате рамен, секси стомак и ќе се чувствувате одлично речиси веднаш. Толку е лесно!

TNT фитнес системот не запира овде. Цврстите и трајни рачки со отпор се фантастични за обликување на горниот дел од телото. Вежбањето со давање отпор е најдобар начин за зајакнување на мускулите без да ви го даде оној масест изглед и без обилна тежина. Меките полнети рачки се исто така удобни и нелизгави. TNT е забележително подвижен и многунаменски, ви овозможува да ја постигнете резултати на целото тело со една справа за вежбање, брзо топејќи ги калориите. ТНТ е толку компактен што можете да го чувате било каде. И толку е лесен за носење, така што можете да го земете со себе било каде, да си вежбате кога сакате. TNT е фантастичен, дејствува нежно на вашите зглобови, безболен е и идеален ако закрепнувате од повреда и сакате да продолжите со вежбање.

TNT финтес системот доаѓа со DVD вежби и инструкции со врвниот Англиски фитнес експерт Холи МекКросин. Овие специјално изработени видео вежби ќе ви бидат водич и мотивација кон фантастично тело-исто како да имате свој личен инструктор.  Во TNT системот е вклучен и Фитнес Часовникот. Ова е совршен начин за контролирање (мониторинг) на вежбањето, ви го мери пулсот и ви покажува колку калории трошите. Но, тоа не е се! Исто така  како подарок ќе го добиете и Мерачот на маснотии.

1 СЕТ TWIST & TONE – TNT Fitness System се состои од:

  • Справа за вежбање
  • Фитнес Часовник (fitness watch)
  • DVD со вежби и инструкции
  • Мерач на Маснотии (body fat monitor)

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×