Ѕиден Часовник – DIY Silver

990 ден

Голем 3Д сребрен ѕиден часовник кој може да го поставите сами со дијаметар по желба.

Опис

Прекрасен голем 3Д сребрен часовник со кој импресивно ќе го пополните ѕидот. Кој во зависност од просторот може да го поставите со дијаметар од 70 до 160см.

Приспособлив, елегантен и со стил. Идеален за дневната соба, канцеларијата, чекалната, ходникот, итн..

Произвводот е произведен со ултра прецизно ласерско сечење, а изработен од сјаен акрил во комбинација со ЕВА пена (етилен винил ацетат)

Часовникот многу лесно може да го инсталирате сами со дијаметар по желба (во пакувањето има приложено одлично упатство со слики).

Доколку се прашувате како се декларираат големините, во секое пакување има една лента како метро, која се поставува на центарот и по нејзе се местат бројките, за најголемиот лентата/метрото оди до 80 см што значи вкупен дијаметар до 160 см максимум.

Должини на стрелките:
Стрелка за минута 39 см
Стрелка за час 31 см

Производот работи на 1 обична АА батерија од 1.5v која не е вклучена во сетот. (За оптимална долготрајна употреба се препорачува употреба на алкални батерии.)

Производот доаѓа во прекрасно трговско пакување во боја, идеално за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×