25

Алатка за Чистење Пори

Original price was: 260 ден.Current price is: 195 ден.

Ултра практична алатка за чистење на пори.

На залиха

Опис

Исклучително практична алатка за чистење на порите.

Апаратчето работи како прецизна алатка, само кружно притискате околку пората (црнката) и сета нечистотија од вашите пори ќе излезе надвор.

Оваа Јапонска иновација со ергономскиот едноставен дизајн е исклучително лесен за користење, и има различна дебелина од двете страни, кои соодветно може да ги користите.

Начин на употреба:
1. Во зависност од потребите на лицето изберете го едниот крај од апаратот со сакате да го исчистете лицето
2. Поставете го не местото каде сакате да ја исчистете пората и вретете во насоката на стрелките на часовникот.
3. На крај искористете го централното стапче за да ја извадете нечистотијата, измијте го со вода и чувајте го на суво место.
Запомнете!
– Не го користете околу очите, слузницата или други осетливи места;
– Не го користете доколку имате рана, црвенило, гној или повреда;
– Чувајте го во пакувањето или некоја посебна кутија за да не се оштети.

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување идеално за подарок.

Важна Забелешка!
– Не го користете околу очите, слузницата или други осетливи места;
– Не го користете доколку имате рана, црвенило, гној или повреда;
– Чувајте го во пакувањето или некоја посебна кутија за да не се оштети.
– После секоја употреба исчистете го и дезинфицирајте го.

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This