50

Апаратче за Комарци – Purple Bait

Original price was: 990 ден.Current price is: 495 ден.

Иновативно апаратче со виолетова ЛЕД светлина кое ги мами и заробува комарците.

Нема на залиха

Опис

Колку време и нерви имате изгубено обидувајќи се да се справите со комарците? Сигурно имате потрошено цело мало богатство на разни препарати, инсктициди и хемикалии.

Но не повеќе! Ви го претставуваме апаратчето за комарци – Purple Bait!

Апаратчето има вградена виолетова ЛЕД светилка која е како магнет за комарците, под светилката има турбина која прави циклонско движење на воздухот, а под турбината има комора.

Кога комарците ќе се приближат до светилката турбината ги повлекува во во долната комора каде што се заробени се додека не терминираат.

Друга додатна погодност е што апаратчето се напојува преку УСБ интерфејс, така може да го напојувате преку полначот од вашиот смартфон, компјутер, powerbank батерија, телевизор или ЛАПТОП.

Апаратчето е потполно тивко и воопшто нема испушта звуци.

Еве една идилична ситуација, си седите на вашата тераса си сурфате на лаптопот без да ве јадат комарците, бидејќи апаратчето ви е приклучено со УСБто на компјутерот.

Може да го земете и на кампување, напојуваќи го од вашиот лаптоп или power bank батерија.

Карактеристики и погодности:

  • Исклучително лесно за употреба
  • УСБ интерфејс
  • Може да работи 24/7 – 365 дена во годината
  • Безбедно е за децата и домашните миленици
  • Троши минимално електрична енергија
  • Ги мами и заробува комарците
  • Инстанта заштита – резултати веднаш
  • Не содржи исектициди, хемикалии и отрови
  • 100% еколошки производ

 

Димензии:

Апаратчето е достапно во 2 бои, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка, во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Цената е за 1 апаратче.

Важна Забелешка: Се препорачува апаратчето да го поставите во некоја агол во просторијата подалеку од каде што седите и лежите, бидејќи доколку сте блиску до апаратчето ќе бидете блиску и до сите комарци кои се привлечени од виолетовата светлина.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This