10

Бадминтон – Тенис

Original price was: 400 ден.Current price is: 360 ден.

Сет за играње бадминтон, тенис или понг, комплет со топче и ракетка. Достапно во повеќе бои.

На залиха

Опис

Сетот за бадминтон, тенис и понг е идеален за сите спортски мали, а богами и големи ентузијасти кои сакаат да уживаат во популарни спортски активности. Овој сет вклучува два тенис ракети, едно топче и една ракетка за бадминтон. Со овие елементи, имате можност да играте бадминтон, тенис или понг, што ви овозможува широка гама на спортски искуства.

Рекетите во сетот се професионално дизајнирани и изработени од висококвалитетни материјали, што им дава издржливост и функционалност а обложени се и со мек еко пенест материјал што ги прави нелизгави и удобни за ракување. Топчето е квалитетно и осигурува прецизност и брзина при играње. Ракетката за бадминтон е специјално креирана за совршена контрола и моќност при удар.

Овој сет е идеален како за деца, така и за возрасни кои сакаат да ги подобрат своите спортски вештини и да се забавуваат надвор. Совршен е за целото семејство. Бидејќи сетот е мултифункционален може да да изберете дали сакате да играте бадминтон, тенис или едноставно понг, во зависност од вашите предиспозиции и расположение.

Сетот за бадминтон – тенис е компактен и лесен за носење, што ви овозможува да го забавувате во различни околини. Често можете да го користите во дворовите, парковите, на плажата или дури и во дворот на вашиот дом.

Или едноставно кажано со овој сет, имате сѐ што ви треба за да ги забавувате вашиот време на отворено и да го подобрите вашето спортско искуство. Може да играте и дома и надвор, и кога сте на пикник и кога сте на летување на плажа…

Сетот се состои од:
2 x рекет
1 x топче
1 x ракетка

Димензии:

Сетот е достапен во повеќе бои, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка, во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Цената е за 1 сет.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This