20 %
Заштеда 30 ден

Гравитациски Лавиринт

120 ден

Супер интересен лавиринт кој се решава со помош на гравитацијата.

На залиха

Опис

Оваа иновативна едукативна играчка во форма на табла, ќе му помогне на вашето дете да ја развие фината моторика преку интересна игра.

На таблата има поставено лавиринит со внатрешни ѕидови, и има топче, кое може да се движи со фино управување. Целта е топчето да го помине лавиринтот.

Корисна е, бидејќи е одлична за когнитивниот развој, логиката, моториката и координацијата на очите со рацете. А интересна е и за возрасните.

Оваа едукативна играчка ќе ви донесе безброј моменти на забава, при што убаво ќе ви ги разработи малите сиви ќелии.

Магичниот свиток е добар за:
-Развој на фина и груба Моторика
-Координација на рацете со очите
-Развој на концентрацијата
-Социјализација и Комуникација (кога се игра во друштво)
-Решавање на проблеми
-Самодоверба

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја, идеално за подарок.

Димензии:
Должина 20 см
Ширина 14 см

Лавиринтот е достапен во повеќе бои со различни дезени, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка, во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Цената е за 1 лавиринт.

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This