30

Прожектор за Цртање

550 ден

Прожектор за цртање со слајдови и фломастери, стилизиран како милениче андроид.

На залиха

Опис

Покрај трчањето, боењето, шарањето и цртањето е една од омилените активности на најмалите.

Еве решение кое ќе донесе часови забава во вашиот дом. Прожектор за цртање стилизиран како милениче андроид.

Прожекторот со слајдови за цртање е одличен за децата да научат нови форми, букви и броеви на поинтересен и полесен начин и да ја развијат фината моторика.

Во сетот се вклучени 4 слајдаови со по 8 прекрасни цртежи со различни живописни мотиви кои кога ќе се постават во прожекторот, се прожектира слика на хартијата и му служат како шаблон на вашето дете да ги нацрта и обои.

Исто така прожекторот има и вградено леќа за фокусирање на мотивите, корисно во случај доколку се прожектира на различна оддалеченост.

Откако заврши детето со цртање ја става таблата на држачот со ЛЕД ламба, ја вклучува ЛЕД ламбата, ги става 3Д наочарите и може да го види својот 3 димензионален цртеж.

Прожекторот ја стимулира креативноста и фантазијата кај децата.

Работи на обични батерии кои не вклучени во пакувањето.

Сетот се состои од:
1 x Прожектор
4 х слајдови со по 8 цртежи
8 х Фломастери
1 х книга

Производот доаѓа и во прекрасно трговкско пакување – идалено за импресивен подарок.

Прожекторот е достапен во 2 бои, доколку имате преференца з абоја пишете во забелешка, во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Забелешка: Се препорачуваат за деца со возраст над 3 години. Секогаш под супервизија на родител старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This