15 %
Заштеда 115 ден

Игра – Tower Collapse

765 ден 650 ден

Друштвена игра Кула која Паѓа.

Опис

Оваа прекрасна друштвена игра, е како здив на свеж воздух со кој ќе ги отргнете децата од таблетите и мобилните.

Целта на играта е едноставна, прво треба да се изгради кула со приложените столбови и кругови.

Потоа се фрла коцката и во зависност од тоа каква боја ќе се падне, треба да се извлече столб со иста боја од кулата внимавајќи да не ја сруши. Играта завршува кога ќе се сруши кулата.

Може да ја играат, двајца или повеќе играчи… А може и да се вежба сам.

 

А најмалите може да ја играат и сами (без коцките) да прават фигури од столбовите, да ги учат боите, одлично е за координација на рацете со очите и развој на фината моторика.

Димензии:

Производот доаѓа со прекрасно трговско пакување што го прави идеално и за импресивен подарок.

Не за препорачува за деца под 3 години, да се користи секогаш во присуство на родител/старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×