30

Мега Сет за Цртање

385 ден

Огромен сет за цртање и боење од 86 парчиња. Фломастери, дрвени, водени и мрсни боици, креони, машинка, гумичка итн спакувани во куфер за носење и складирање.

На залиха

Опис

Покрај трчањето, боењето, шарањето и цртањето е една од омилените активности на најмалите.

Еве решение кое ќе донесе часови забава во вашиот дом, а сетот е одличен и за учениците.

Овој огроооомен мега сет е идеален за креативна забава за децата, а богами и возрасните.

Вклучени се сите можни боици и реквизите за уметничко креативни творби.

Производот доаѓа во прекрасен куфер за носење, организација и чување на боиците.

Сите боици и реквизити во сетот се со висок квалитет, и ќе се користи повторно и повторно.

Мега Сетот се состои од:
24 x Фломастери
12 x Дрвени боици
12 x Креони
12 x Пастелни Мрсни боици
12 x Водени бои
1 x Гума за бришење
1 x Шишенце за дозирање
1 x Машинка за острење моливи
1 x Молив
1 x Четка за акварели
1 x Ленир
1 x Ножички
1 x Сунѓерче
6 x Спојувалки
1 x Куфер за носење и чување

Димензии на куферот кога е затворен:
Должина 34 см
Ширина 22 см
Дебелина 3.5 см

Производот е достапен во Плава и во Розева варијанта, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка. Во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Цената е за еден сет со 86 парчиња.

Забелешка: Се препорачуваат за деца со возраст над 4 години. Секогаш под супервизија на родител старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This