25 %
Заштеда 575 ден

Куќа за Играње – Dream Castle

1725 ден

Голема куќа за играње со кукли, компетно опремена со фигури, аксесоари и функционален мебел.

Уште само 9 на залиха

Опис

Оваа троспратнакуќа (вила) за играње комплетно опремена со мебел и аксесоари и фигури ќе ги занимава вашите деца со часови.

Куќата има 7 соби и 2 балкони, кои може да ги опремите по желба (благодарение на покуќнината и мебелот кои се вклучени во сетот,

Предметите функцинални што дава додатна реалност на играта, а благодарение со 4те фигури-кукли кои се вклучени во сетот децата ќе поминат часови и часови имагинативна игра…

Во процесот на играње, најпрво детето ќе си ја развие интелигенцијата и креативноста составјќи ја куќата и опремувајќи ги собите по желба. Воедно ќе ја развива и моториката посебно координацијата на рацете со очите. А покрај приложените фотографии, куќата може да се состави и по желба со други конфигурации во зависност од имагинацијата. А може да купите 2 или повеќе сетови и да направите стамбени блокови, бидејќи сетовите се компатибилни едни со други.

Откога ќе се состави куќата со куклите детето ќе може да си игра имагинативна игра во најразлични сценарија. Ќе се учи на правилно однесување, социјализација и ред.

Декорирајќи ги собите вашите деца ќе ја развиваат креативноста, смислата за простор и моторичките вештини.

Предната страна на куќата е отворена за игра а останатите страни се затворени а во дворот може да се паркираат и двата автомобили кои се вклучени во сетот.

Карактеристики

  • Куќа со 7 соби и 2 тераси
  • 2 Фигури – кукли
  • Комплетно опремена со мебел и покуќнина
  • Изработена од високо квалитетни материјали
  • Обоена со нетоксични бои
  • Одлично за имагинативна игра
  • Развој на интелигенцијата, моториката, социјализацијата

 

Димензии:


Димензии на пакувањето:

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја, идеално за импресивен подарок.

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This