30

Магична Жардиниера

195 ден

Иновативна магична жардиниера во која растенијата сами се наводнуваат.

На залиха

Опис

Одите на пат, се мислите кој да задолжите да ви го наводнува цвеќето, или презафатени сте немате доволно време да ги навадите билките?

Еве идеално решение со кое вашите растенија секогаш ќе бидат наводнети.

Магичнита жардиниера есоставена од два дела, горниот дел каде што се поставува растението со почвата и долен дел каде што се поставува водата.

Жардиниерата ќе се вклопи во било кој ентериер или локација. Може да ги користите и внатре и надвор, дома и на работа, користењето е ограничено само со вашата имагинација.

А додатно може да си набавите и од металниот држач за жардиниера и да ја закачите на вашата ограда или слично.

Благодарение на иновативниот дизајн, се овозможува вашите растенија секогаш да се навадени онолку колку што им треба, никогаш нема да ги превадите и да ја расипете почвата.

Исклучително лесно за користење, ја склопувате жардиниерата ја ставате почвата и растението и полевате со вода се додека не претече од страничните отвори на жардиниерата. Со првото наводнување ќе се намокри почвата и ќе се наполни долната комора со вода а вишокот ќе истење.

Така може да заборавите на секојдневната рутина на вадење… Магичната жардиниера ќе си ја изврши работата беспрекорно…

Исклучително квалитетна изработена од високо квалитетна пластика ќе ја користите со задоволство повторно и повторно во годините што доаѓаат.

Димензии:

Магичната жардиниера е достапна само во светло сива боја. Други бои нема на залиха.

Цената е за 1 жардиниера.

Забелешка жардиниерата доаѓа без метален држач кој може да се купи посебно.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This