50 %
Заштеда 495 ден

Машинка за Сецкање – Slap Chop

990 ден 495 ден

Практична, иновативна, мултинаменска машинка за дробење и сецкање.

Опис

Практична, иновативна, мултинаменска машинка за дробење и сецкање.

Несмасните прсти и острите ножеви не одат заедно, заштите се со оваа мултинаменска машинка за дробење и сецкање.
Оваа кујнска алатка е исклучително лесна за користење со ергономски дизајн во форма на ракета и со мултинаменскиот нож изработен од нерѓосувачки челик,  овошјето, зеленчукот, јатките и чоколадото ќе го сецкате до перфекција.

Комбинирајте шунка, пиперки и печурки и здробете ги со машинката за да приготвите полнеж за прекраснен омлет, или набрзина  исецкајте кромид, магданос и домат за свежа салса. Или коритете ја машинката со чоколадо, суво овошје и ореви за приготвување брз десерт.

Уникатниот дизајн на машинката ја прави исклучително лесна за чистење, телото се отвара на сите страни со што многу лесно се доаѓа до сечивото.

Карактеристики и погодности:

  • Мултинаменско користење, комбинирајте овошје и зеленчук по желба.
  • Брзо и лесно сецкање на овошје, зеленчук, јатки, чоколадо…
  • Ротирачки остри ножеви изработени од нерѓосувачки челик.
  • Лесно се отвара, исклучително лесно за чистење.
  • Кога сецкате кромид и лук, рацете нема да ви мирисат.
  • Телото е изработена од еколошка пластика.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×