25

Алатка – Нож за Лубеница

Original price was: 200 ден.Current price is: 150 ден.

Иноксна алатка – нож за сечење на лубеница.

На залиха

Опис

Оваа алатка за сечење лубеница е совршено помагало за секој кој сака да го исече своите омилени летни плодови со леснотија и комфорт. Изработено од не ‘рѓосувачки челик – инокс, овој нож е долготраен и издржлив, што го прави одличен за употреба како дома така и на отворен простор.

Алатката е дизајнирана специјално за лубеници ергономски дизајнирана со должина од 21см, со што лесно се пробива во овој џиновски плод. Сечилото е од не’рѓосувачки челик – инокс, ножот ќе остане остар долго време, додека маркерите на ножот ќе ви помогнат да го сечете лубеницата на совршени парчиња.

Комфорот, ергономијата и дизајнот на оваа алатка ќе ви овозможат да го сечете својот омилен летен десерт со задоволство и удобност. Исто така, на ножот има и кука за лесно закачување, што ќе ви овозможи да ја држите алатката закачена секогаш при рака. А покрај лубеница може да сечете и дињи и други големи плодови.

Овој нож за сечење лубеница е перфектен за изнудување на комплименти од гостите за десертот на вашата следна седенка, забава или прослава. Со својата издржливост функционалност и квалитет оваа алатка ќе биде еден од вашите омилени кујнски реквизити во годините што доаѓаат, ќе ја користите повторно и повторно.

Димензии:

Цената е за 1 примерок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This