50

Рубикова Коцка

Original price was: 70 ден.Current price is: 35 ден.

Рубикова коцка – класична мозгалка за сите генерации.

На залиха

Опис

Класична рубикова коцка.

Одлично забава, мозгање и развој на интелектуалните способности.

Ова е производ кој е интересен за сите возрасти, како за возрасните така и за децата.

Дури и во оваа дигитално време, коцката е и те како погодна за ментално здраје и гимнастика. Одлична е за подобрување на концентрацијата и фокусто. Координација на очите со рацете, подобрување на мускулниот тонус и фината моторика на рацете.

 

Димензии:
5.3 x 5.3 x 5.3 cm

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This